Inspiracje

Mieszkanie w szwedzkim stylu

18 października 2017

Jesień w pełni, za oknem słońce i piękne kolory, ale jesień to również ponure, deszczowe dni. Ekspertami w dziedzinie radzenia sobie z przygnębiającą atmosferą są Szwedzi. Potrafią kreować wnętrza mieszkań w niezwykle ciepłym i przytulnym klimacie. Zabiorę Was na spacer po 80 metrowym mieszkaniu w szwedzkim stylu.

salon-w -stylu-szwedzkim

Salon z kuchnią

Zacznijmy od kuchni połączonej z salonem. We wnętrzu dominuje biel, czerń i szarości- pomieszczenie jest przestronne i mocno doświetlone. Materiały to kompozycja drewna, metalu i betonu. Pomimo monochromatycznej i chłodnej kolorystyki wnętrza, przytulności nadają drewniane elementy typu krzesła czy hokery. Dodatkowy kolor i dekoracja pojawia się za sprawą plakatów i grafik, które są świetnym dopełnieniem całej aranżacji. W tym pomieszczeniu ujmuje mnie przede wszystkim minimalizm i funkcjonalność. Szwedzi wiedzą, że cały efekt uzyskać można przy pomocy dużej ilości dodatków- na przykład kwiatki, czy designerskie pojemniki na przyprawy.

Ciekawą koncepcją są dwie leżanki- jest to dobra alternatywa dla kanapy w salonie. Taka opcja pozwala na wygodne wylegiwanie się w jesienne wieczory:)

W tej przestrzeni znalazło się również miejsce na minimalistyczny kącik jadalniany. Forma i materiały nawiązują do stylu industrialnego. Fajnym rozwiązaniem przełamania nudnej i grzecznej kompozycji jest wprowadzenie różnych modeli krzeseł, a także zamontowanie lamp z długim kablem, które są również akcentem dekoracyjnym.

Sypialnia

Przechodząc do sypialni widzimy ciąg dalszy zamysłu projektu. Tonacja nadal utrzymana w szarościach. Dominują proste formy zabudowy meblowej. Szafy znajdujące się przy łóżku tworzą wnękę na zagłówek łóżka. Jak dla mnie jest to estetyczny, ale również funkcjonalny pomysł na szafę w sypialni. Gładkie ściany i subtelne wzory na tkaninach dają poczucie przestronności i porządku. Idealne miejsce na relaks:)

Pokój dziecka w szwedzkim stylu

Ostatnim pomieszczeniem jest pokój małej księżniczki. W nim nie mogło zabraknąć łóżka z baldachimem. Wnęka została wykorzystana na mini garderobę. Drzwi z lustrem zostały umieszczone na szynie, także  w łatwy sposób można zasłonić wejście do szafy. W tym pokoju szarości zostały uzupełnione baldachimem w kolorze przygaszonego różu.

Takie wydanie szwedzkiego stylu daje możliwość zastosowania go także w Twoim mieszkaniu. Rozwiązania są proste i można je uzyskać w bardzo ekonomiczny sposób.

źródło: https://www.planete-deco.fr/2017/08/01/comment-rechauffer-les-couleurs-neutres/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *