Inspiracje

Klasyka z mocnym akcentem

24 października 2017
Salon w stylu klasycznym z elementami glamour

Bez wątpienia kolor butelkowej zieleni podbił w sezonie jesień-zima 2017 modowe wybiegi. Przyznam, że mnie też oczarował i mam kilka ładnych ciuszków w tym kolorze. Jednak ten odcień zieleni świetnie sprawdza się też we wnętrzach. Szczególnie lubię go w roli mocnego akcentu we wnętrzu.

salon klasyczny z zieloną sofą

Klasyczny salon z elementami glamour

Chociaż na co dzień wolę aranżacje w stylu skandynawskim – ten salon w klasycznym stylu z domieszką glamour skradł moje serce. Zapewne za sprawą sof w modnym odcieniu zieleni. Tapicerowane meble w połączeniu z dodatkami w kolorze starego złota (lampy, ramy obrazów, drobiazgi na półkach i fantastyczne nogi stolika) oraz jasnym tłem prezentują się doskonale.

Okno w salonie klasycznym

Dodatki w kontrastowym kolorze

Warto zwrócić uwagę na to, że wnętrze jest bardzo dobrze doświetlone. Dzięki temu ciemne sofy nie przytłaczają pomieszczenia, a złote dodatki je rozświetlają i dodają szyku. Ładnie prezentują się też zasłony (typowe dla klasycznego stylu) z roślinnym motywem w kolorze indygo, który w ciekawy sposób przełamuje kolorystykę zastosowaną we wnętrzu. Kolor ten pojawia się też w kilku innych dodatkach – poduszkach, wazonach na zabudowanej półce.

Dodatki w salonie klasycznym

Chętnie spędziłabym leniwe popołudnie w takim salonie. Pod warunkiem, że nie musiałabym wycierać kurzu z tych wszystkich ozdób i ozdóbek. Pewnie dlatego styl skandynawski i minimalizm jest o wiele bliższy. Po prostu nie lubię sprzątać 🙂 A Wy? Lubicie eksperymentować ze stylem we własnym wnętrzu?

źródło zdjęć: http://www.suburban-bees.com/one-room-challenge-fall-2016-reveal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *