Stylowe połączenia: karmel + czerń

salon z drewnianymi elementami i ciemną sofą

Coraz bardziej czuć zimę. Powietrze jest chłodniejsze, słońce częściej chowa się za chmurami, a mi coraz ciężej wstać z łóżka. Szarobura aura jednak nie zniechęca do szukania fajnych pomysłów – a nawet ciemne kolory można z powodzeniem ocieplić i zmiksować. Dziś chciałabym podsunąć Wam bardzo modne w stylu industrialnym (i nie tylko) połączenie czerni z ciepłym karmelem.

Jesienne historie

Karmel pojawia się w kompozycji z czarnym, grafitowym lub szarym zwykle w dwóch postaciach – albo jako elementy drewniane (półki, podłoga, okno, drzwi lub obudowa kominka) albo jako obicie mebli wypoczynkowych ze skóry lub eko-skóry. Kolorystycznym dopełnieniem tej pary jest białe lub ciemne tło.

Grafitowy kominek z drewnianą półką

Karmel z czernią i bielą tworzą bardzo przytulne i ciepłe wnętrze. To idealna konfiguracja do dużych, dobrze oświetlonych pomieszczeń, szczególnie tych położonych od południowej strony.

Korytarz z ciemną ścianą i karmelową podłogą

Karmel z czernią, gdzie ciemny kolor jest tym dominującym, to połączenia do eleganckich, odważnych i męskich wnętrz. Takie pomieszczenia są bardzo stonowane, zwykle urządzone w stylu minimalistycznym lub industrialnym. Nie każdy dobrze czuje się w tak ciemnym zestawieniu. Niemniej jednak to bardzo eleganckie zestawienie.

Czarna kuchnia z drewnianymi frontami

A jak Wam podoba się to połączenie kolorystyczne? Wolelibyście je w wersji jasnej czy ciemnej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *