Wystrój wnętrz: Złote akcenty w mieszkaniu w różnych stylach

Wystrój wnętrz: Złote akcenty w mieszkaniu w formie tapet

Wystrój wnętrz i złote akcenty to jedno ze stylowych połączeń często idących ze sobą w parze. Jak wprowadzić je w mieszkaniu? Złoto w różnych formach i odcieniach do kilku sezonów jest jednym z najpopularniejszych trendów wnętrzarskich.

Doskonale sprawdza się jako drobny akcent przełamujący surowy minimalizm albo dopełnienie ciepłej atmosfery stylu skandynawskiego. Złote motywy z powodzeniem wkradły się do wystroju każdego z pomieszczeń w domu. W sieci aż roi się od inspiracji w najróżniejszych wydaniach. Przygotowałam dla Was kilka propozycji do najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu.

Wystrój wnętrz: Złote akcenty w kuchni

Wystrój wnętrz: Złote akcenty w kuchni

Złote akcenty w kuchni przybierają kilka postaci. Mogą być wykończeniowym detalem – np. uchwytami szafek – który będzie stanowił kropkę nad „i” eleganckiego wystroju kuchni. Alternatywnym rozwiązaniem są dodatki ze złotym motywem. Jest on w tym przypadku zdecydowanie bardziej widoczny. Może przybrać formę np. koszyczków, pojemników, zastawy, czajnika. Najbardziej rzucającą się w oczy formą złotych motywów w kuchni może być ozdobienie nimi samych szafek albo ścian.

Wystrój wnętrz: Złote akcenty w łazience

Wystrój wnętrz: Złote akcenty w łazience

Złota armatura, detale przy szafkach, ramy luster to tylko niektóre z inspirujących przykładów zastosowania tego motywu w łazience. Najczęściej idą w parze z eleganckim wystrojem i ciemnymi kafelkami. Z kolei złoto o różowym odcieniu doskonale współgra z białymi elementami wystroju.

Wystrój wnętrz: Złote akcenty w salonie

Wystrój wnętrz: Złote akcenty w salonie

W przypadku tego pomieszczenia wybór inspiracji jest po prostu nieograniczony. Złoto w salonie przyjmuje formę nie tylko dodatków – najczęściej o dość minimalistycznym charakterze – ale i przykuwających uwagę elementów, jak wzory na ścianach, obicia i wykończenia mebli.

Wystrój wnętrz: Złote akcenty w sypialni

Wystrój wnętrz: Złote akcenty w sypialni

W jej przypadku akcenty w tym wydaniu są najczęściej dużo bardziej dyskretne, szczególnie gdy urządzona jest w minimalistycznym stylu. Wbrew pozorom złoto jest dość uniwersalnym motywem, łatwo łączącym się z różnymi stylami – od skandynawskiego, po zdecydowanie bardziej klasyczny. Daje to pole to popisu także w przypadku urządzania sypialni.

Wystrój wnętrz: Złote akcenty w przedpokoju

Wystrój wnętrz: Złote akcenty w przedpokoju

Złota rama lustra, pojedyncze świeczniki, elementy lampy to złote akcenty często pojawiające się w przypadku wystroju przedpokoju. Ograniczeniem jest najczęściej niewielka powierzchnia tego pomieszczenia, którą łatwo przytłoczyć zbyt rzucającymi się w oczu dodatkami.

Jesteście fanami złotych dodatków w mieszkaniu, czy może niekoniecznie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *