Minimalistyczne domowe dekoracje na święta wielkanocne

domowe dekoracje na święta wielkanocne pisanki

Domowe dekoracje na święta to temat rzeka. Jak dobrać je do mieszkania – szczególnie tego małego – by nie przytłoczyły go? Idealnym rozwiązaniem będą ozdoby w stylu minimalistycznym. Jeśli wydaje się wam, że taki efekt nie będzie łatwy do uzyskania, nic bardziej mylnego. Mam dla Was kilka pomysłów, które mogą stać się przedświąteczną inspiracją.

domowe dekoracje na święta wielkanocne - minimalistyczne króliki

W jaki sposób ozdabiać mieszkanie, by wyglądało gustownie, a mimo wszystko by dało się odczuć w nim świąteczny nastrój?

domowe dekoracje na święta – porady

domowe dekoracje na święta wielkanocne czarno-białe pisanki

Po pierwsze, należy zastanowić się, które pomieszczenia udekorować. Nie trzeba od razu planować dekoracji w całym mieszkaniu. Pojedyncze świąteczne akcenty najlepiej sprawdzą się w przypadku małych pomieszczeń.

Po drugie, odpowiednia kolorystyka jest tu kluczowa. Trzeba dobrać ją do całości wystroju. Musi z nim współgrać.

domowe dekoracje na święta wielkanocne - geometryczny wzór

Po trzecie, warto zastanowić się, które elementy kojarzące się ze świętami, są dla Was najważniejsze. Dla niektórych będą to pisanki, dla innych króliczek, jeszcze inni postawią na bardziej tradycyjne motyw.

Po czwarte, nieszablonowe podejście jest tu jak najbardziej wskazane. To pozwoli na przełamanie utartych schematów i wyjście poza nie. Dekoracją świąteczną może stać się np. plakat z typograficznym motywem albo pisanki zdobione jednokolorowymi wzorami graficznymi.

domowe dekoracje na święta wielkanocne trawka

Po piąte, naturalne materiały nigdy nie wyjdą z mody. Są ponadczasowe, uniwersalne, pasują do każdego wystroju wnętrz. Kwiaty, gałązki, bazie mogą stać się ozdobami samymi w sobie albo posłużyć. Nie da się tu pominąć oczywiście jajek…

Inne podejście do dekoracji na święta

Minimalistyczny efekt w ozdabianiu mieszkania nie jest trudny do osiągnięcia. Jego przyjacielem jest oczywiście umiejętność zachowania umiaru. Zamiast 10 różnych ozdób warto skupić się na ich mniejszej cyfrze.

domowe dekoracje na święta wielkanocne plakat z typografią

Jeśli stylowy minimalizm jest dla Was zbyt surowy, możecie zdecydować się na dekoracje świąteczne w skandynawskim wydaniu. Będą one bardziej „ciepłe”, a przy zasadzie zachowania umiaru także nie przytłoczą ozdabianego pomieszczenia.

Mam też rozwiązanie dla tych z was, którzy nie są fanami ozdabiania wnętrza mieszkania na święta, a jednak chcieliby spróbować, jak sprawdzą się w roli dekoratora. Może warto w takim przypadku rozważyć minimalistyczny wianek na drzwi? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *