Wystrój wnętrz: Inspiracje z motywem roślinnym

Wystrój wnętrz: Inspiracje z motywem roślinnym

W wystroju wnętrz inspiracje roślinnymi motywami swój sukces zawdzięczają uniwersalności. To jeden z trendów, które w branży dekoratorskiej w ostatnich sezonach zagościły już niejednokrotnie. Przybierały najróżniejsze formy – od tapet, przez wzory na tekstyliach, po grafiki plakatów i obrazów. Pasują do różnych stylów, także do wszystkich pomieszczeń w mieszkaniu

.

Wystrój wnętrz inspiracje - tapeta z liśćmi w przedpokoju

Wystrój wnętrz: roślinne inspiracje na plakatach i obrazach

Między poszczególnymi propozycjami z wykorzystującymi egzotyczne motywy, mocnym akcentem są plakaty i stylowe obrazy drukowane na płótnie. Pozawalają na spersonalizowanie wybranego wzoru, dopasowanie go do wielkości wnętrza – co ma szczególne znaczenie w przypadku niewielkich mieszkań. W zależności od wymagań aranżacji, możecie wybierać między bardziej rozbudowanymi, przyciągającymi uwagę grafikami, albo tymi w szarym minimalistycznym wydaniu, nieprzytłaczającymi.

Wystrój wnętrz inspiracje - plakaty tropikalne

Wystrój wnętrz: roślinne inspiracje na tapetach</>

Jeśli dysponujecie sporą ilością miejsca, możecie zdecydować się na ozdobienie ściany albo ścian tapetą wykorzystującą motyw roślinny. Prawdziwym hitem są te przedstawiające duże, zielone liście na jasnym tle. Doskonale sprawdzą się w większych, przestronnych wnętrzach. Wbrew pozorom będą dobrze prezentowały się nie tylko w salonie czy sypialni. Są też niezłym rozwiązaniem do łazienki – szczególnie tej urządzonej w minimalistycznym stylu, z nutką drewnianych akcentów – przedpokoju, a nawet kuchni. Wszystko zależy oczywiście od pozostałych elementów aranżacji.

Wystrój wnętrz inspiracje - plakaty i żywa roślina

Wystrój wnętrz: roślinne inspiracje w dodatkach

Roślinne akcenty pojawiają się często także jako motyw zdobiący dodatki wystroju wnętrz. Świetnie sprawdzą się w minimalistycznych aranżacjach, w stylu skandynawskim. Mowa tu np. o zasłonach zdobionych motywem dużych zielonych liści, ozdobnych poszewkach, obrusach, bieżnikach i pościeli. W ofercie niejednej marki zajmującej się elementami wystroju wnętrz nie brak też akcesorów do kuchni i łazienek z tym modnym motywem, a wśród nich np. zasłonek prysznicowych, dywaników, ręczników, ścierek.

Wystrój wnętrz inspiracje - salon z tapetą w liście

Wystrój wnętrz: żywe rośliny

Idealnym dopełnieniem wystroju mieszkania, w którym pojawia się egzotyczny akcent np. w postaci sporych rozmiarów obrazu na płótnie z zielonymi akcentami, są oczywiście żywe rośliny. Od kilku sezonów triumfy święcą te większych rozmiarów, posiadające duże liście i hodowane w sporych donicach, które naturalnie także muszą współgrać z pozostałymi elementem aranżacji wnętrza pomieszczenia.

Wystrój wnętrz inspiracje - salon z żywymi roślinami

Któraś z tych wnętrzarskich inspiracji będzie dla Was?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *