Dlaczego szary to hit – aranżacje w szarym kolorze

aranżacje w szarym kolorze

Szary wrócił do łask i zdecydowanie nie jest już kojarzony z nudą i pochmurną aurą. Odpowiednio dobrany odcień może zdziałać cuda i stworzyć przytulny klimat. Jeśli zależy ci na wnętrzu z charakterem o dużych możliwościach to aranżacje w szarym kolorze są dla Ciebie.

aranżacje w szarym kolorze salon

 

Aranżacje w szarym kolorze na topie

Kolor szary swoją popularność zawdzięcza uniwersalności i dużemu potencjałowi. Sprawdza się zarówno jako kolor dominujący, jaki i tło dla intensywnych barw i dodatków. Wyjątkowość tego koloru wiąże się także z szeroką gamą odcieni. Antracytowy, grafitowy, stalowy, srebrny, gołębi, popielaty, siwy, marengo – to tylko niektóre z nich. Więcej o kolorach szarych rodem ze Skandynawii znajdziecie na dulux.pl

aranżacje w szarym kolorze odcienie

Szary pasuje do każdego pomieszczenia. Sprawdzi się w pokoju dziecięcym, łazience, salonie czy w kuchni. Osiągnięty efekt zależy od tego, z jakimi kolorami go połączysz, jakie natężenie szarego wybierzesz i na jakie zdecydujesz się dodatki.

Kolorystyka i szare połączenia

Chłodny szary jest kolorem achromatycznym, bez dodatku kolorytowych pigmentów. W takiej wersji idealnie sprawdzi się w minimalistycznych i skandynawskich wnętrzach.
Szarość w ciepłych temperaturach (z niewielką mieszanką żółtych, brązowych pigmentów) będzie odpowiednia do pomieszczeń rustykalnych, retro i klasycznych.

Na dużych metrażach możesz pozwolić sobie na pomalowanie wszystkich ścian w naturalnym odcieniu szarości. Jeśli chcesz dodać pomieszczeniu centymetrów sufit pomaluj w jaśniejszą farbą.
W mniejszych wnętrzach szary powinie pojawić się tylko na jednej lub dwóch ścianach, bądź na ich fragmencie. Może to być farba albo efektowna szara tapeta.

Szary niejedno ma imię

Jeśli jeszcze nie jesteś fanem szarości, chętnie przekonam Cię do tego uniwersalnego koloru. Pasuje do każdego pomieszczenia i stylu – wystarczy dobrać jego odcień (jest ich naprawdę sporo), temperaturę i kolorowe dodatki. A aranżacje w szarym kolorze stanie się hitem w Twoim własnym mieszkaniu. Szary to również ulubiony kolor tak modnego stylu skandynawskiego. Nie sposób go ominąć przy projektowaniu nowoczesnych aranżacji. Ja przynajmniej tego nie potrafię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *