Najpopularniejsze krajobrazy na fototapetach

Najpopularniejsze krajobrazy na fototapetach

Żywioły natury, piękna przyroda, malownicze krajobrazy – przedstawione w niebanalny i ciekawy sposób na obrazach i fototapetach, upiększają nawet najskromniej urządzone wnętrza. Statyczne lub bardziej dynamiczne kompozycje krajowej, albo egzotycznej przyrody zaaranżować można w oparciu o rozległe palety kolorów zarówno pastelowych, jak i bardziej intensywnych. Każde krajobrazy na fototapetach dodatkowo podkreślają wizualny wymiar przestrzeni, czyniąc ją pełniejszą i bardziej dopracowaną pod względem wystroju.

mgliste krajobrazy na fototapetach

Nic nie razi w mieszkaniu bardziej od nieumiejętnie zaaranżowanej ściany. Fototapety z bajecznymi krajobrazami pozwalają raz na zawsze pozbyć się dylematu z cyklu: „Co umieścić na ścianie, by była ona modnie i ciekawie zagospodarowana?” Na szczęście, temat przyrody dysponuje tak licznymi rozwiązaniami, że wśród wszelkich żywiołów każdy znajdzie coś dla siebie. Naturalne, żywe kolory, ciekawe kadry i niebanalna perspektywa – to wszystko wyróżnia nowoczesne fototapety na tle innych produktów do ozdabiania i dekorowania wnętrz.

krajobrazy na fototapetach

Piękno przyrody na co dzień!

Różnorodne krajobrazy na fototapetach pozwalają zatrzymać na dłużej wspomnienia podróży, nierzadko inspirujących nas do tego, by dokonać dynamicznych zmian w naszym najbliższym otoczeniu. Najpopularniejszymi motywami krajobrazowymi na współcześnie projektowanych fototapetach są między innymi:

Góry

Zarówno nasze krajowe Tatry, jak i inne, na czele z Alpami czy Dolomitami. Krajobraz górki na fototapecie wprowadza do przestrzeni nieco chłodu, ale nie można mu odmówić elegancji. Taka fototapeta znakomicie odnajdzie się we wnętrzu, gdzie w roli form dekoracyjnych zastosowano liczne elementy ze szkła oraz ciemnego drewna. Fototapety z motywem polskich gór z pewnością stanowić będą idealne dopełnienie wnętrza w stylu góralskim, z tradycyjnym umeblowaniem i przewijającym się motywem parzenicy oraz innych zdobień regionalnych.

góry krajobrazy na fototapetach

Morze

Jego intensywny błękit ociepla wnętrza, w których chcemy odpocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu. Motyw morza ze wzburzonymi falami może się świetnie sprawdzić w sypialniach i pokojach przeznaczonych na odpoczynek. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby fototapetę z motywem morskim umieścić na ścianie wnętrz lokali gastronomicznych, położonych właśnie w nadmorskich kurortach. Sąsiedztwo wszelkiego rodzaju beżów, błękitów i fioletów z pewnością sprawi, że patrząc na widok przedstawiony na fototapecie, poczujemy się niemal tak, jakbyśmy obserwowali rzeczywisty krajobraz przez okno.

morze na fototapetach

Horyzont

Umieszczenie takiej kompozycji w przestrzeni domowej daje wrażenie optycznego jej powiększenia. Kompozycje prezentować mogą bliskie lub dalekie kadry. Wiele ciepła do wnętrza wprowadzają wiosenne horyzonty pól, lasów, sadów z kwitnącymi, kolorowymi kwiatami drzew owocowych. Horyzont jesienny z pewnością przypadnie do gustu wszystkim melancholikom i ceniącym stonowane rozwiązania kolorystyczne w barwach pomarańczy, czerwieni i żółci. Nasycone barwy zieleni w promieniach letniego słońca to propozycja dla optymistów i zwolenników zastosowania soczystych i żywych kolorów we wnętrzu.

horyzont na fototapetach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *