Tradycja vs nowoczesność – styl przejściowy

styl przejściowy na ścianie

Lubisz nowoczesny style projektowania, ale brakuje Ci w nich odrobiny elegancji? Albo lubisz tradycyjne wnętrza, ale trochę trącą nudą? Idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie wnętrze stanowiące współczesne połączenie tradycji i nowoczesności – urządzone w stylu transitional czyli styl przejściowy.

Style przejściowy z tapetą

Kolory, detale, materiały i tkaniny wyznaczają styl przejściowy

Styl przejściowy utrzymuje idealną równowagę między klasyką a nowoczesnością. Osiąga to poprzez proste linie mebli, neutralny kolor, wykorzystanie światła i emanującego od niego ciepła. W rezultacie otrzymujemy elegancki i komfortowy efekt wystroju. Ze względu na swój prosty design, sprawdza się w każdym pomieszczeniu.

Urządzając mieszkanie w stylu transitional pamiętaj, że linie mebli powinny być jak najbardziej klasyczne i proste, często z miękkimi obiciami. Ani zbyt ozdobne, ani zbyt designerskie. Najlepiej zdecydować się na subtelną paletę kolorów opartą na beżach i brązach. Efekt wykończenia całości powinien być relaksujący i nieskomplikowany bez zbędnych ozdobników.

W stylu przejściowym nie tylko kolor jest ważny. Istotne są materiały i struktury. Tkaniny gruboziarniste, naturalne włókna i mieszanka matowych i błyszczących wykończeń dopełni efektu w urządzanym pomieszczeniu. Na podłodze powinny znaleźć się drewniane deski, parkiet i przyjemny dywan lub chodnik.

Obowiązkowe zestawienia stylu przejściowego

Elementy naturalne (kamień, granit i drewno) są najlepszym wyborem dla projektów przejściowych. Odgrywają istotną rolę zarówno w tradycyjnym, jak i współczesnym wnętrzu. Drewno można zastosować na podłogach, ale także na suficie, takie połączenie z nowoczesnymi meblami odsłoni istotę stylu przejściowego.

Przejściowe kuchnie mogą łączyć tradycyjne materiały, takie jak drewno i kamień z elegancką stalą nierdzewną, lub szafką z paneli parowych z minimalistycznym sprzętem. Mogą posiadać otwarte, górne szafki nad blatem, zaczerpnięte ze stylu nowoczesnego.

Ozdoby okienne powinny być zazwyczaj zredukowane do minimum. Jeśli wybierasz żaluzje lub rolety rzymskie, zdecyduj się na jasne odcienie i ciekawą fakturę. Warto zwrócić uwagę też na rolety bambusowe, świetnie komponują się z lekkimi jasnymi kolorami.

Przejściowe wnętrza łączą w sobie elementy stylu nowoczesnego i tradycyjnego dzięki naturalnym kolorom, gładkim prostym liniom mebli i ciepłemu oświetleniu. Tworzą zawsze zbilansowane i przytulne wnętrze. Nieskomplikowana estetyka typowa dla stylu jest do osiągnięcia poprzez wprowadzenie tkanin, materiałów naturalnych i odpowiedniej kolorystyk. Idealne przejściowe wnętrze jest połączeniem tradycyjnych i nowoczesnych elementów, w których indywidualne akcenty tworzą cały smak projektu. Rezultatem tego jest projekt, który jest komfortowy i klasyczny, a zarazem nowoczesny i elegancki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *